Lahe geograafiatund, 11.02.2022

Loomise kuupäev 14.02.2022

Reedel, 11.02.2022 oli Puiga Põhikooli 7.-9. klassi õpilastel võimalus osaleda projektis “Lahe geograafiatund”. Puiga kooli teemaks oli planeerimine.

Õpilased said rühmas mõtiskleda oma kodukoha arendamise teemade üle ja need kaardistada. Aluseks oli Puiga küla ja Võru linna kaart ja eelarve 8 000 000 eurot.

Puiga küla puhul jäi kõlama soov, et bussipeatus võiks olla kaasaegsem ja varustatud digitaalse tablooga, kus jookseks vajalik info- nii bussiliikluse kui ka Puiga küla kohta tervikuna. Suureks vaidluseks läks külakiige vajalikkuse üle.

Üks rühm soovis, et Puigale tuleks suur kaubanduskeskus- turistide meelitamiseks.

Võru linna arendamiseks leiti kõige vajalikumaks katkematud jalakäijate teed.

Tunnid olid hoogsad ja lapsed väga tublid ning lennukad planeerijad.

Tunde viisid läbi Tartu Ülikooli geograafiatudengid Joosep Aia ja Karl Joann Jürimaa.

Meeldiv üllatus meie jaoks oli kohtumine kooli vilistlase Joosep Aiaga.

Täname vahva tunni eest!

Helve Ruul

Galeriilink opens on new pageGalerii">

Viimati muudetud 14.02.2022.