Emakeelepäev, mida tähistatakse 14. märtsil, on suurepärane võimalus rõhutada emakeele tähtsust ning edendada lugemis- ning kuulamisoskusi.
Emakeel on peamine vahend, mille kaudu edastatakse põlvkondade jooksul teadmisi, traditsioone ja väärtusi. See loob sideme meie esivanemate ja meie vahel, aidates mõista oma kultuuripärandit.
Keel on igapäevase suhtluse alus ning mõjutab meie mõtlemist ja tajumist. Emakeeles suheldes suudame täpsemalt väljendada oma mõtteid, tundeid ja vajadusi, mis omakorda tugevdab inimestevahelisi suhteid ning kogukonnatunnet.
Ettelugemine rikastab õpilaste sõnavara, tutvustab neile erinevaid keelestruktuure ning arendab nii suulist kui ka kirjalikku eneseväljendust ning kujutlusvõimet, aidates õpilastel luua värvikaid kujutluspilte loetust.
Raamatuaasta puhul lugesime erinevat eestikeelset kirjandust.
Meie koolis lugesid üheksandikud katkendeid eesti rahvuseeposest "Kalevipoeg", mis oli suurepärane viis tutvuda noortel meie rahvuskultuuri ja kirjanduse pärandiga. Eepose lugemine rikastab õpilaste sõnavara, tutvustab vanema eesti keele vorme ning arendab lugemis- ja mõistmisoskust. 6. ja 7. klassi õpilased tähistasid emakeelepäeva O. Lutsu "Kevade" lugemisega. Lisaks ettelugemisele toimus ka kirjanduse-jaht.
Fotod leiad siit.link opens on new page
Õpetaja Maarika
Fotod: Maarika Kaldmäe ja Annika Laane