Noorkotkad ja kodutütred

Infot noorte kotkaste kohta saab: http://www.nooredkotkad.ee/link opens on new page

Infot kodutütarde kohta saab: https://www.kodutytar.ee/link opens on new page

FB: Võrumaa Kodutütred ja Noored Kotkadlink opens on new page

2024. aasta tegevused

Tähistamine ka meie täna 27.05 NK aastapäeva oma rühma rakukesega! Tublid olid need, kes ilusti vormis kooli tulid!

---------------------------

Sel nädalavahetusel (17.05-18.05.2024) reedest pühapäevani osales Mart Markus koos isaga Põlva maleva korraldatud Kotka rännakul, mis oli rogaini-stiilis patrullvõistlus. Võistlejatele anti kaart, kuhu nad pidid märkima 61 kontrollpunkti ning planeerima ise oma liikumise. Osades punktides tuli lahendada ka erinevaid ülesandeid. Kogu võistluse ajal oli avatud ka võistluskeskus, kus sai soovi korral ka magamas käia. Mart Markus lõpetas nooremate osalejate klassis 3. Kohaga.

---------------------------

RENE retkel osales segavõistkonnas Mart Markus Davõdov ja sooritasid oma meeskonnaga III koha.Selleaastasel Rene Retkel osales kokku 9 võistkonda. Võistlus algas eile kell 18.30 Voki külakeskuse juures.

Esmalt tuli sooritada luureülesanne, seejärel sai minna rajale. KT võistkond startis kell 22.50 ja NK võistkond startis kell 23.10.

Trass kulges Voki külakeskusest Võrru, rajal tegutses ka vastutegevus. Kontrollpunktide tegevusteks olid seekord tule tegemine, postkast, telgi püstitamine, relva kokkupanek, sõlmed, mõõtmine, teadmiste kontroll, meditsiin, laskmine, side ja paadiralli.

---------------------------

Jüripäeva matkamängu võistkond 20.04 Kubijal! Pildidlink opens on new page

---------------------------

28.03 varahommikul enne kukelaulu suundus meie rühma NK Allan Talvik Scoutsrännakule 30 km ja seljas 15 kilone seljakott. Allan läbis selle edukalt ja oli väga tubli!

---------------------------

Täna 15.03 oli pidulik päev, kus võtsime vastu uusi liikmeid. Puiga rühma ridadesse astus juurde kolm hakkajat noorkotkast. Palju õnne neile ja soovime aktiivset tegutsemist meie organisatsioonis.

---------------------------

Tublid Sänna matkalised. Oh, me ei eksinudki teelt!

15 km ja 10 tegevusega kontrollpunktid olid suured õppetunnid kõigile

Oleme jälle targemad ja nutikamad! Aitäh osalejatele ja eriti Dariusele, kes on veel algaja ning esimene selline suur matk temale. Osalesin ka ise matkal ja leidsin üles meie Puiga rühma NK 6 aastat tagasi istutatud tamme. Oli teine juba päris suureks kasvanud. Siit ka rohkem pilte läbi Kristelle kaameralink opens on new page

---------------------------

24.02 auvalve ja küünalde ning pärgade asetamine Vabadussõjas langenutele. Puiga rühmast olid kohal Rico Smit, Rico Pedras, Marta Sarik ja Mirtel Margarete Sikk. Aitäh noored!

Soovin teie peredele ilusat Vabariigi aastapäeva! Pilte!link opens on new page

---------------------------

Algajate laager 26.- 27.01. Lapsed said uusi teadmisi, sõpru ja veetsid toredalt aega Varstu koolimajas. Puiga rühmast osalesid Darius, Kristofer ja Karl Mihkel. Rühmajuhtidena osaleaid lisaks Mart Markus ja Holger.

Esimesel päeval läbiti erinevaid õpitube ning teisel päeval sai oma uusi teadmisi proovile panna ülesannetes.

Holgeri juhitud rühm sai kokkuvõttes 3. koha ja Mart Markuse juhitud rühm 2. koha.

Pilte üritusest!link opens on new page

---------------------------

Tänasel 27.01 tunnustamisüritusel Viimsis tunnustati KL parimaid 2023. Oli au olla nende seas. Aitäh, et olete olemas mu noored kotkad!

---------------------------

18.02 pidasime oma rühmaga pidulikku koondust, mis oli pühendatud KT 92. aastapäevale.

Kiituskirja said 2023. aasta rühma aktiivsemad liikmed.

Sõime kringlit ja vaatasime esitlust 2023. aasta meie rühma ürituste kokkuvõtet. Laulsime ka kõik koos "Kodutütarde laulu." Kooli poolt saime kingituseks oma karikate kapi ja asetasime oma väljateenitud meened sinna.

Tööpõld on veel ees ka 2024.aastal.

Palju õnne kõigile ja suured tänud, kes kohale tulid!

Galerii!link opens on new page

---------------------------

Puiga rühmast osalesid neli NK Richard Palm, Mart Markus Davõdov, Holger Frey ja Rasmus Luukas. Olite väga vaprad nagu üks noorkotkas peab olema!

KAUNIST ALANUD AASTAT! Hulgaliselt õnne ja õnnestumisi kogu eesolevaks aastaks!

Võrumaalink opens on new page Noorte Kotkaste ja Kodutütarde aasta algas tegusalt.

03.-05. jaanuaril 2024. a. toimus Sännas Võrumaa Noorte Kotkaste ja Kodutütarde traditsiooniks saanud talvine metsalaager.

Metsalaager algas 03. jaanuaril Vabadussõjas langenute mälestuspäeva ja relvarahu aastapäeva tähistamisega. Seejärel siirduti metsa varjualuseid tegema.

04. jaanuaril toimusid järgmised õpitoad:

1. Side (viis läbi Gerrit Ziugand),

2. Esmaabi (viisid läbi Kristel-Elis Siidra ja Berta Varik),

3. Puude tegemine (viisid läbi Tanel Tom Kons ja Steven Tammesoo),

4. Sõlmed (viisid läbi Heikko-Hardi Reinhold ja Reesi Vissel),

5. Katlok ja priimuse ohutu kasutamine (viis läbi endine noorkotkas Keven Mekk )

6. Topograafia (viis läbi noorteinstruktor Jaanus)

7. Mälumäng (viis läbi Eveline Nagibina)

05. jaanuaril pakkisime kokku laagri, korrastasime ja koristamine laagriala ning asusime koduteele.

Kõike seda jäädvustas endine kodutütar Kaisa Langus ja imehead sööki tegid meile Andrus Piigel ja Martin Kuusemets. Suur aitäh teile!

Samuti täname Kaitseliidu Võrumaa malevat, kes toetas noortelaagri läbiviimist!

Aitäh kõigile osalenud noortele ja õpitube läbi viinud juhendajatele!

Kogu Kaisa Languse fotogalerii metsalaagrist leiab siit:link opens on new page

 

2023. aasta tegevused

24-25.11, reedel ja laupäeval toimus Parksepa Keskkoolis linnalähedaste rühmade jaoskonnalaager. Osales veidi üle 60 lapse Osula, Puiga, Parksepa ja Haanja rühmast. Reede said kõik valida kuue õpitoa hulgast endale kolm meelepärast. Korrati üle puud ja lehed, koordinaadid ning kriisiks valmistumine. Meisterdati lillega patsikumme ja nahast võtmehoidjaid. Oma osavuse sai proovile panna judos ning treener Ivar näitas erinevaid põnevaid trikke. Peale õhtusööki mängiti luurekat. Seejärel jagati lapsed rühmadeks ning anti kätte erinevad muinasjutud. Vahvad videod lühinäidenditest on pildigaleriis 🙂 Laupäeval said hommikupoolsetes õpitubades kõik proovida orienteerumist, tule kustutamist tuleteki ja -kustuti abil ning üle korrata Eesti maakonnad ja vapid. Laagri lõpetuseks sai veel meisterdada unenäopüüdjaid, jõulukaarte ning puulusikast järjehoidjaid. Kevadel uus laager, mis tuleb väga põnev☺️ Suurem pildigalerii asub siin:https://photos.google.com/share/AF1QipOr9xpDQ58nv7Qk8eihKeaNvDthDv7xEGgyTfnzKBM4uyA0vlrIfp0J423OpzSCbw?key=bklYTDhmUU4tcldNMzdnSExVekVnSDBlLUdROTZRlink opens on new page

---------------------------

Kaja Parkeri mälestusturniir males toimus 10.12 Osula koolis.

Meie Puiga rühma lapsed Super tublid maleturniiril. Richard Palm III koht NK nooremas vanusegrupis. Kertu Velga I koht KT vanusegrupis. Rico Smit tubli saavutus. Aitäh osalejatele ja lapsevanem Kristi Randlale!

---------------------------

18.11 toimus maakondlik kabevõistlus. Puiga rühma  jaoks lõppes edukalt. Rühmade arvestuses saadi III koht. Rico Smit vanemas NK arvestuses II koht. Aitäh kõikidele võistlejatele osalemise eest!

---------------------------

Malepäev 05.11. Osalesid Rico Smit, Kristi Randla, Karl Mihkel Davõdov.

---------------------------

5. oktoobril toimus KL Võrumaa maleva pealiku major Vaido Siska eestvedamisel militaarpäev noortele.

Päeva alustati laskeharjutustega Tsiatsungõlmaal. Laskeharjutusi said teha need noored, kes olid osalenud varasematel malevaülestel laskepäevadel. Teised noored said samal ajal laserlahingus proovile panna meeskonnatöö oskusi. Päeva teine pool toimus Kuperjanovi JVP tutvustusega sh ülevaade ajateenistusest.

KL Võrumaa malevas lõpetas päeva vestlusring, kus malevapealik andis lühikese ülevaate KL tegevusest Võrumaa malevas. Noored said arutleda teemadel, millised oleksid need teemad, mis muudaksid Kaitseliitu ja Naiskodukaitsesse astumise atraktiivsemaks.

Aitäh läbiviijatele – Kuperjanovi JVP Pataljoniveebel vanemveebel Taavi Muru, väljaõppe eest vastutavad KL Võrumaa maleva instruktorid vanemveebel Aldo Aldošin, vanemveebel Aleksandr Varikov, kapten Villu Vasilkovski.

Puiga rühmast osales Rico Smit ja Carlos Roman Leies.

Pilte!link opens on new page

---------------------------

Pühapäeval, 01. oktoobril toimus Kaitseliidu Võrumaa malevas noorte malepäev. Algajad malehuvilised õppisid selgeks malemängu põhitõed ning juba oskajad noored said põnevaid nippe ja teadmisi malestrateegia arendamiseks.

Malepäeval jagasid õpetusi Kersti ja Ülar Kõrge.

Aitäh kõigile osalenutele ja koolitajatele! Galeriilink opens on new page

---------------------------

Esmaspäeval 25.09 käisid meie rühma NK ja KT laskeharjutusel Kuperjanovi pataljonis. Aitäh instruktor Jaanus Tammesoole, et juhendasid ja suunasid! Pildid!link opens on new page

---------------------------

23.09 Kirikumäel maakondlikul matkamängul saavutasid Puiga rühma NK III koha. Palju õnne! Ka KT tiim oli tubli ja tegid kõik oma võimete kohaselt. TUBLID LAPSED! Pildid!link opens on new page

---------------------------

Võrumaa NK ja KT suurlaager SPEKTER Sulbis 15.08- 18.08 Osales Puiga rühmast 2 kodutütart ja 6 noorkotkast. Pilte!link opens on new page

---------------------------

30.05 toimus Noorte Kotkaste 93. aastapäeva tähistamine Filmi Vargamäe külastuskeskuses. Puiga rühmast olid sinna kutsutud Allan Talvik ja Mart Markus Davõdov. Mõlemad poisid said NK malevapealiku Margo Raju poolt tänukirja aktiivse osalemise eest ning lisaks said ka matkaja erialakatse tunnusmärgi.

---------------------------

25.04 - 27.04.2023 toimus Militaarlaager Nursipalus. Puiga rühmast osales Rico Pedras.

---------------------------

31.03 toimus meil vihmase ilmaga Kubja metsade vahel vinge laserlahing. Kedagi ei seganud vihmane ilm ega märjad püksid. Mängiti jutti 2,5 tundi. Rahastas IHP. Galerii

---------------------------

24.-25.03 toimus Orava Koolis Võru-Vastseliina ja Võru linnalähedaste rühmade laager, kus osales Võru, Kreutzwaldi, Kesklinna, Vastseliina, Orava, Haanja, Kääpa, Parksepa ja Puiga rühma NK ja KT.

Kokku oli meid 148.

Esimesel päeval toimusid erinevad õpitoad: jahimehe jututuba, salakirjad, teemärgid, eesti kaart, kokandus, sõlmed, kaart, riviõpe, salakirjad ravimtaimed ja pillituba. Õhtu lõpetasime täringumängu 1-50.

Teisel päeval oli õues matkamäng, kus liikusid punktist-punkti ja kordasid eilse päeva õpitut.

Suurepärane ja põnev laager!

---------------------------

14.03 - emakeelepäeval võtsime vastu oma ridadesse uusi liikmeid. Puiga rühma tuli juurde kaks uut ja hakkajat noorkotkast Richard Palm ja Holger Frey. Soovime neile palju õnne ja vahvaid tegusid meie organisatsioonis. Galerii

---------------------------

Sänna matk/retk toimus 25-26.02. Olite kõik väga tublid, et tegite oma töö lõpuni. Eriti tubli oli Mart Markus Davõdov, kes saavutas oma meeskonnaga I koha. Galerii

---------------------------

Täna 21.02 tähistamine Otepääl oma rühmaga vastlapäeva. Hoiame ikka eestlaste traditsioone au sees. Vastlapäeval peab ikka liugu laskma, sööma vastlakuklit nii, et ninad valged ja rõõmus meel palgel. Tutvusime ka Talve pealinnaga ja tegime väikese matka. Üritust rahastas IHP. Galerii

---------------------------

08.02 toimus meil mäesuusaõppus Kütiorus. Tänud IHP programmile omandasid kõik vajalikud oskused. Galerii

---------------------------

02.02 toimus Haanjas maakondlik suusavõistlus. IIkoha sai omas vanuseklassis Mirtel Margarete Sikk. Võistlesid veel Marta Sarik, Rasmus Luukas ja Richard Palm. Galerii

---------------------------

27.01-28.01 toimus Vastseliinas algajate laager. Puiga osales 4 uut liiget ja Mart Markus, kes oli õppuste läbiviija ja abistaja. Galerii

---------------------------

Meie väike Puiga rühm tähistas KT 91. aastapäeva (19.01.2023) ja lõpetasime päeva liikumisaasta vääriliselt Haanjas suusatamisega. Aitäh kõigile, kes osalesid! Võrumaa ringkonna tänukirja sai Mirtel Margarete Sikk. Palju õnne!

---------------------------

03.-05. jaanuarini toimus Sännas Võrumaa noorkotkaste ja kodutütarde talvine metsalaager ja salga- ja rühmajuhtide koolitus. Kolme tegusa laagripäeva jooksul õpiti metsas olemiseks olulisi tarkusi ning praktiliste harjutuste käigus saadi ka vajalikud oskused metsas ellujäämiseks.

Puiga rühmast osalesid Mart Markus Davõdov ja Rasmus Luukas.

 

2022. aasta tegevused

09.12 toimunud tunnustamisüritusel Pokumaal. Said kiituskirjad Mart Markus Davõdov ja Rasmus Luukas. Mart Markus sai ka Aasta NK nominendiks. Palju õnne tublidele poistele!

---------------------------

25-26.11.2022 osalesid Puiga rühma 5 noort laagris Haanja Koolis.

Reedel osaleti töötubades, tähistati kadripäeva ja õhtul orienteeruti pimedas metsas. Laupäeva tipphetk oli matk Suurele Munamäele.

---------------------------

Puiga rühmast tõid kabevõistlustel järgmised kohad. II koht Mart Markus Davõdov ja III koht Rico Smit. Üldarvestuses olime napikalt IV koha väärilised. Aitäh osalejatele! Võistlus toimus 19.11 Võrus

---------------------------

Täna 11.11 Kaitseliidu aastapäeval andis kodutütre pühaliku tõotuse Puiga rühmast Simona Kikas. Palju õnne talle!

---------------------------

22-25 oktoober toimus Nursipalus NOT projekti raames korraldatud Militaarne Riigikaitselaager, mille korraldajaks oli Laura Lees ning kus ligi 20 noort said võimaluse veeta 4 päeva militaarsemas õhkkonnas.

Esimesel kahel päeval olid läbiviijateks kadetid Kaitseväe Akadeemiast. Kes õpetasid esimesel päeval noortele- riviõpet, tutvustasid jao- ja üksikvõitleja liikumis viise, mida noored ka ise läbi proovida said, Õhtuseks tegevuseks tutvustasid kadetid aga, mida nad õpivad ja kuidas möödus nende ajateenistus eri väeosades, samuti ka Mereväge, kuna tegemist oli mereväe põhikursuse õppuritega.

Teise päeva hommiku poolikul külatas laager Taara linnakus asuvat Kuperjanovi Jalaväepataljoni, kus noortele tutvustas pataljoni veebel riigikaitset ning ajateenija eluolu. Pärastlõunat said laagrilised proovida kätt maskeerimises ning luuramises. Õhtuseks tegevuseks oli aga ööorienteerumine, pärast mida saadeti kadetid piduliku rivistusega tagasi kooli.

Kolmandal päeval oli laager jagatud kaheks. Üheks tegevuseks oli laskmine, erinevatest laskeasenditest, mille läbiviijateks olid Kaitseliidu instruktorid Ahti Lepp ja Urmas Pindis. Teiseks said noored aimu, mida tähendab varitsus ning läbi mängu seda ka proovida, seades klassiruumi üles varitusi, selle töötoa läbiviijaks oli Veebel Leivo Laats. Õhtupoolikul rääkis kodutütar Laura Lees aga meditsiinist ning noored said ka proovida, kuidas on teiteisele žgutii paigaldada. Õhtuseks tegevuseks oli aga filmi vaatamine.

Viimase päeva põhitegevuseks oli airsoft relvadega lahingute pidamine, mille läbiviijaks tuli praegune ajateenija Mairon Rohumets. Lahingute vahel said noored teha endale ise lõunasööki NATO toidupakist. Kõige lõppu jäi veel laagri kokkupakkimine ja koristamine ning lõpurivistus, kus kõik suud magusaks said teha.

Kokkuvõtteks said laageris osalenud noored parema ülevaate, mis on riigikaitse ning mida tähendab sõduri elukutse. Laagri lõpus küsitud tagasiside põhjal jääb noortele laagrist meelde toredad kadetid, ägedad lahingud airsoft relvadega ja toredalt üheskoos veedetud aeg.

Puiga rühmast osalesid Rico Smit ja Rico Pedras.

Rohkem pilte lingil-

https://drive.google.com/.../1cWABc8UjmwL8HhTEFV...link opens on new page

Fotograafid- Kristel-Elis Siidra ja Laura Lees

---------------------------

Maakondlikul laskevõistlusel 08.10.2022 saavutas Puiga KT ja NK rühmade arvestuses II koht. Väga hea tulemus. Parimad laskurid olid täna Lota Lee Lehemets ja Elisabet Albert. Palju õnne kogu rühmale, olite väga tublid!

---------------------------

Kiitus ja tänu Mart Markusele ja Mirtelile 01.10 matkamängul osalemise eest ja Allan Talvikule, kes vapralt kõndis ja jooksis Laidoneri rajal Viljandimaal 30.09 -01.10.Olite kõik väga tublid, sest tähtis on ka osavõtt.

---------------------------

16.09 käisime õppeekskursioonil Vastseliina keskaja elamuskeskuses ja külastasime Nopri talumeierit. Galerii

---------------------------

14.09 toimus Kohandupalus maakondlik orienteerumispäev. Puiga rühmast osalesid Allan Talvik, Mart Markus Davõdov ja Rasmus Luukas. Olite väga tublid!

---------------------------

Naiskodukaitse 95.aastapäeval Paides Wittensteini tegevusmuuseumis 03.09.2022.a tunnustati Merike Niitmetsa pronksstaažimärgiga.

---------------------------

25.-27. augustil 2022 a toimus Valgamaal Metsnikul vabariiklik militaarlaager noorematele kodutütardele ja noorkotkastele.

Puiga rühmast osalesid Mart Markus, Rasmus, Marta ja Mirtel.

---------------------------

Täna, 1.08, toimus Võru keskväljakul uue Võru Maleva pealiku vastuvõtu tseremoonia. PUIGA rühmast osalesid Rico Pedras, Mart Markus, Rasmus, Eva Lota, Marta. Võru maleva uueks pealikuks sai Vaido Siska. Suur tänu ja kiitus kodutütardele ja noorkotkastele, kes osalesid eilsel maleva pealiku vahetuse tseremoonias.

Pildigalerii Aivar Kroonmäeltlink opens on new page

---------------------------

Toimus vabariiklik suurlaager " Väge täis" 12-15.07 Harjumaal. Puiga rühmast osales viis NK ja üks KT.

---------------------------

Meie rühma NK Allan Talvik osales 01.07- 03.07 Vabariiklikul Mini- Ernal Tartumaal koos Rõuge NK ja toodi ära 5 koht. Väga tubli!

---------------------------

27.06- 29.06 toimus maakondlik laager Kirikumäel. Puiga rühmast osales 8 liiget. 6 noorkotkast ja 2 kodutütart. Galerii 1link opens on new page, galerii 2link opens on new page

---------------------------

Täna maakaitsepäeval 23.06 Antslas, võeti vastu uusi liikmeid. Puiga rühma KT ridadesse astus kaks armsat kodutütart

Kertu Veigla ja Meribel Sikk. Galerii.

---------------------------

Austasime Vabadussõjas langenuid. Asetasime pärja ja küünlad. Galerii.

---------------------------

27. mail tähistasid Võrumaa Noored Kotkad organisatsiooni 92. aastapäeva ja Mõniste rühma 25. aastapäeva piduliku koondusega Mõniste Rahvamajas.

Puiga rühmast osales üritusel Rico Smit ja Rühmavanem Merike Niitmets.

---------------------------

26.04 sai lõpuks laserlahing peetud. Tänud IHP ja NKK liikmele Kristi Randlale.

---------------------------

21.04 jüripäeva matkamängul saavutas Puiga rühma nooremad liikmed II koha. Võistkondi oli kokku 11 ja kokku tuli 6 km. Galerii

---------------------------

Pilte 08.-09.04 toimunud Oskuste võistluselt Antslas.

Puiga lapsed said juurde uusi kogemusi. 

---------------------------

12.03.22 Täna käisime kelgukoertga sõitmas, ronisime Pesapuutorni ja Munamäetorni. Matkasime Rõuge ja Haanja matkaradel. Galerii

---------------------------

Võrumaa kodutütred ja noorkotkad panid end proovile militaarlaagris.

Paljud noored pakkisid koolivaheajale minnes matkavarustuse ja seadsid sammud militaarlaagrisse. 2.-4. märtsini toimunud Võrumaa noorkotkaste ja kodutütarde laager Sännas oli tavapärasest militaarsem.

Esimesel päeval kogunesid laagrilised Võrru, kus kontrolliti üle varustus, tehti esimesed ettevalmistused laagriks ning tutvuti üldise korraga. Seejärel jagati osalised gruppidesse ja määrati vastutajad. Toimus motoriseeritud rännak laagripaika, Sännasse. Seal alustati laagripaiga püstitamist. Ööbiti välitingimustes, köetavates telkides.

Õhtul koguneti õppehoonesse, kus läbi Kaitseliidu loengu tutvuti sügavamalt organisatsiooni tegevustega. Sellele järgnesid praktilised tegevused kaardiõppe ja meditsiiniõppe näol. Enne hilisõhtut kõlasid metsas koos kaitseliitlasest Indrek Hundiga laagriliste lauluhääled.

Järgmisel päeval alustati üldise relvaõppe tutvustamisega. Saadi selgeks ka maskeerimise põhitõed ning praktikas püüti end metsas maskeeringu abil märkamatuks muuta. Lisaks toimus sideõpe ja tehti selgeks käemärguanded. Püstitati telkmantlit ning tutvuti snaipri/täpsuslaskuri varustuse ja relvastusega. Tuletati meelde rivikäsklused ja rivis marssimine. Pimeduse saabudes saadi osa öövaatlustest.

Õhtu jooksul istuti taas mõnusasti lõkke ümber, räägiti lõkkejutte ja küpsetati vahukomme.

Kolmandal ehk viimasel päeval korrastati laagriplats ja pakiti varustus. Enne laagripaigast lahkumist toimus meeskondade vahel üks korralik laserlahing, mille raames pandi eelmistel päevadel õpitu proovile. Noortele pakkus see tõelise elamuse!

Tagasi Võrru jõuti motoriseeritud rännaku abil, kus võeti militaarlaager kokku ning tänati osalejad ja abilisi. Militaarlaagri läbiviimise eest täname:

KL Võrumaa malev, Villu Vasilkovski, Anu Jõgeva, Urmas Pindis, Indrek Hunt, Ahti Lepp, Andres Loog, Ruth Maadla, Andres Puusep, Aivar Mägise, Artur Vodi, Toomas Saamo, Juhan Härra, Kaarel Glaser.

Suur aitäh teile kõigile!

Kõiki militaarlaagri fotosid saab vaadata siit: https://drive.google.com/.../1i01LGAHa_fDu...link opens on new page

Puiga Põhikoolist osales Rico Smit.

---------------------------

24.02 - Noored Kotkad ja Kodutütred asetasid küünlad Vabadussõjas langenutele haudale ja olid auvalves. Aitäh, et kohale tulite Rasmus, Mirtel, Mart Markus, Marta, Eva Lote. HEAD Vabariigi aastapäeva meile kõigile ja teie peredele! Galerii

---------------------------

16.02 - käisime Veemäel tuubitamas ja tähistasime nii koos sõbrapäeva jätku. Galerii

---------------------------

10.02 - proovisime mäesuusatamist Kütiorus. Mõned on ikka täitsa profid. Mõned vajavad veel palju harjutamist. Aga järgmine kord saavad juba hakkama. Tänud IHP programmile oleme kogemuse võrra jälle rikkamad. Söök oli imemaitsev või olid kõhud tühjaks sõidetud! Galeriilink opens on new page
---------------------------
31.01 - Olite täna kõik ülitublid! Vaata, mida tähendab kui kõik osalejad välja tulevad ja pingutavad oma võimete kohaselt! Parimad individuaalsed tulemused Rico Pedras IV vanemas vanusegrupis, Mart Markus Davõdov IV koht nooremas vanusegrupis, Mirtel Margarete Sikk V koht nooremas vanusegrupis. Rühmade ülarvestuses tubli III koht. Meie rühma esimene karikas! Galeriilink opens on new page

---------------------------

19.01 tähistasime KT 90 aastapäeva Kandles. Lota- Lee Lehemets sai ringkonna tänukirja!

---------------------------

18.01 toimus talvine matk Põlvamaal Akste looduskaitsealal. Sõitsime saaniga ja matkasime talvises metsas. Keetsime teed ja küpsetasime vorsti ning vahukomme - Galerii

---------------------------

11.01 - esimene suusatreening Haanjas. Aitäh Kadri Parts! 25.01 on järgmine suusatamine. Galerii

---------------------------

03.01. - Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeval.

102. aastapäev Võru kalmistul. Aitäh Puiga noortele, et osalesite. Rico Smit, Eva Lota Davõdov, Mart Markus Davõdov ja Marta Sarik.

 

2021. aasta tegevused

15.12 käisid Nk ja Kt Palamuse muuseumis ja osalesid programmis "Jõulud Paunveres". Galerii.

---------------------------

03.12 toimus HÄMSAARE turismitalus Nk ja Kt tunnustamisüritus.

Puiga rühma aktiivne Nk on Mart Markus Davõdov ja kogu Puiga rühm, koos teiste Võrumaa rühmadega parimad Võrumaal. Olete kõik olnud väga tublid, hoolimata keerulisest aastast. Suured tänud Puiga rühmavanem Merike Niitmets

---------------------------

20.11 toimus maakondlik KABEVÕISTLUS. Puiga rühma esindasid tublilt Lota-Lee Lehemets, Elisabeth Albert ja Rico Smit. Rico saavutas vanemate Nk arvestuses III koha. Palju õnne!

Galerii

---------------------------

13.10 käisid Puiga rühma aktiivsemad Nk ja Kt turnimas Tartu Seikluspargis

Galerii

---------------------------

09.10 toimus Haanjas maakondlik Nk ja Kt laskevõistlus. Puiga rühma parimad laskurid olid Lota-Lee Lehemets sportpüssist ja Liisbet Ruitlane Rüütli õhkrelvast laskmisel.

Galerii

---------------------------

28.09 toimus Kubjal orienteerumisõppus. Juhendas treener Sarmite Sild.

Galerii

---------------------------

15.09 toimus Kohandupalus orienteerumiskolmapäevaku raames maakondlik KT/NK orienteerumisvõistlus. Osalejaid oli küll vähem kui tavaliselt, aga need kes võistlesid, olid tublid. Kallis noor, sa olid tubli ka siis, kui kõik ei läinud nii hästi kui lootsid ja soovisid. Ühe vahva kogemuse võrra saite kõik rikkamaks. Puiga rühma esindas Rico Smit.

---------------------------

Oskustepäeval Sõmerpalus 11.09 saavutas Puiga Nk meeskond VI koha. Pilte üritusest!link opens on new page

---------------------------

Meie suvised tegemised juuni, juuli, august 2021

04.06 KT aastapäev Järvamaal - Merike

05.06 Noortekogu-Lota - Lee, Mart Markus Davõdov

12.06 Rühma kanuumatk. Viimane aeg kirja panna

04.06 14- 15.06 Algajate laager Ähijärvel -kirjas 5 last

23.06 Maakaitsepäev

06-08.07 Noortejuhtide õppereis Saaremaale- Merike

13-16.07 Noortelaager "Spekter"- osaleda saab 5 NK ja 5 KT

17-19 .08 NK linnalaager Tallinnas -osaleda saab 5 aktiivsemat NK

24-26.08 NK ja KT Maakondlik laager Kirikumäel -kogu rühm

Tee oma suvi huvitavaks ja pane ennast õigel ajal kirja!

-------------------------------

24.08- 26.08 sai Kirikumäe järvest ”meri” ja algas Võrumaa maakondlik laager, mis sel aastal on mere teemaline. Neljandat korda on meil külas Narva noored. Vaatamata sügisesele ilmale toimusid töötoad nii ”merel” kui maal. Tegevuspunkte aitasid läbi viia Meresõbrad, Kaitseliidu Võrumaa malev, Naiskodukaitse Võrumaa ringkond ja Kagu politseijaoskonna abipolitseinikud. Maalisime merelaternaid ning lasti märki õhupüssist ja vibunooled tabasid kümneid.

Puiga rühmast osales 11 noort. Galerii!

-------------------------------

16.-19. augustini veetis 38 noorkotkast koos noortejuhtidega Tallinna linna avastades. Võrumaad esindas Puiga rühma 4 NK.Rico Smit, Rico Pedras, Markus Strandmann, Mart Markus Davõdov ja rühmavanem Merike Niitmets.

Kolme päeva jooksul vaadati üle Tallinna põnevamad ning tuntumad külastuspaigad. Külastatati Riigikogu, Kaitseliidu peastaapi, Tervishoiumuuseumi, Meremuuseumi, loomaaeda, KUMU, Rakett69 Teadusstuudiot, Lennusadamat ja Proto Avastustehast. Olid väga harivad ja huvitavad kohad! Galerii!

-------------------------------

13-16.07 toimuvad Spektri laagrid kõikides maakondades üle Eesti. Võrumaal toimub laager Kirikumäel ja Puiga rühmast võtavad osa 5 liiget ja rühmavanem. Galerii

-------------------------------

Täna 23.06 2021 võeti vastu uusi liikmeid Võru Keskväljakul Maakaitsepäeval. Puiga rühma astusid ja andsid tõotuse Annabel, Marta, Eva Lote, Mirtel-Margarete ja Rasmus. Palju õnne neile ja ootame neid koos tegutsema meie toredas rühmas. Galerii

-------------------------------

14.06-15.06 toimus Noorte Kotkaste ja Kodutütarde organisatsiooni tutvustav laager Ähijärvel. Töötubades õpiti hümni, seltskonnatantse, loodust, taimetrükki, organisatsioone, järke, juhte jne., liiklust, vormi elemente, esmaabi ja matkakoti pakkimist. Puiga rühmast osalesid 5 last, kes soovivad astuda rühma liikmeks juba võidupühal 23.juunil Keskväljakul. Galerii

-------------------------------

12.06 toimus Puiga rühma kanuumatk Mustajõel Grillisime TELLINGUMÄEL ja ronisime torni. Pika ja väsitava päeva lõpetasime Mõniste pargi järves suplusega. Galerii

-------------------------------

27.05 tähistasid Nk oma 91. aastapäeva Võru Kandles. Kutsutud olid tublimad igast rühmast. Puiga rühmast osalesid Rico Smit ja Rico Pedras, kes sai ka tänukirja.

-------------------------------

17.02 - tähistasime Veemäel oma rühmaga Vastlapäeva. Galerii

-------------------------------

27.01 käisime Kütiorus mäesuusaõppusel. Galerii

-------------------------------

21.01 käisid Rico Smit, Mart-Markus Davõdov ja Carlos Roman Leies laskepäeval Kuperjanovi jalaväepataljonis. Galerii

-------------------------------

21.01 toimusid maakondlik suusavõistlus. Puiga rühmast parimad suusatajad Rico Pedras I koht, Tony Urbanik IV koht, Karola Ostra VI Osalesid veel Liisbet Ruitlane Rüütli, Lota-Lee Lehemets, Markus Strandmann, Caspar Kivioja Ka nemad olid vaprad ja suusatajad oma võimete kohaselt Ilm oli jäine ja tuul oli külm! Galerii

-------------------------------

13.01 alustasime suusatreenigutega Haanja suusaradadel. Galerii

 

2020. aasta tegevused

10.12.2020 Nõiariigis tunnustamisüritusel sai Puiga rühm kiituskirja ja väikese kingituse.

Rico Smit sai aga salgapealiku tunnistuse.

-------------------------------

09.12 käisid Puiga rühma Nk ja Kt Tartu Millitaarkeskuses mängimas airsofti. Galerii

-------------------------------

18.11 käisime õppeekskursioonil Wittensteini ajakeskuses, Järvamaa apteegimuuseumis ja Eesti Piimandusmuuseumis Päev oli pikk ja hariv!

Galerii

-------------------------------

14.11 toimus Nk ja Kt Maakondlik kabe ja malevõistlus Rico Smit saavutas kabes III koha vanemas vanusegrupis ja Lote-Lee I koht kabes vanemas vanusegrupis

Galerii

-------------------------------

06.11-07.11 toimus NK/KT laager Ähijärvel. Seekord sai osaleda ainult igast rühmast 2 NK ja 2 KT. Eilsed töötoad; esmaabi, vormielemendid, organisatsiooni tutvustus, laul/tants ja RMK. Täna matkamäng järve ääres, kus õpiti; ilmakaari, sõlmi, tulepulgaga tule tegemist, teemärke, tähtpäevi ja täpsusviset. Peale seda oli väike lõõgastus tassi teega ning VI ja V järgu tegemine. Kõht sooja suppi täis, asjade pakkimine ja head aega sõbrad!

-------------------------------

28.10 käisid Puiga Nk ja Kt õppekäigul Sarve talus

Galerii

-------------------------------

16. oktoobril tähistasid Võrumaa Noored Kotkad oma 90. aastapäeva Maanteemuuseumis. Kus tunnustati tublisid noorkotkaid, rühmavanemaid ja toetajaid. Kõik on tublid, kes panustavad organisatsiooni!! TÄNUKIRJA SAI RICO SMIT Tänud ja sügav kummardus!

Galerii

-------------------------------

14.10 toimus maakondlik Nk ja Kt orienteerumise võistlus Umbsaares. Puiga rühmast osalesid Rico Smit ja Markus Strandmann.

Galerii

-------------------------------

11.10 käisid Puiga rühma kolm noorkotkast Seiklushundil sügisene Rogain 2020 Vastse- Roosas.

Galerii

-------------------------------

10.10 osalesid Haanjas maakondlikel laskevõistlusel 3 KT ja 4 NK. LIISBET RUITLANE RÜÜTLI saavutas II koha nooremas KT vanusegrupis õhkrelvast laskmisel.

Galerii

-------------------------------

23.09 käisid Puiga Nk ja Kt õppematkal Valgesoos

Galeriilink opens on new page

-------------------------------

03.09 -05.09 käisid 7 Puiga rühma noorkotkast õppereisil Haapsalus ja Silma Õpikojas.

Galerii - /et/galeriid/noorkotkad-oppereisil-haapsalus-ja-silma-opikojas-0309-05092020

-------------------------------

Puiga rühma 12 liiget käisid 29.08.2020 kanuumatkal Mustajõel, külastastati ka Alaveski loomaparki. Üritust rahastas Isamaalise Hariduse programm.

Galerii - /et/galeriid/puiga-ruhm-kanuumatkal-mustajoel

-------------------------------

Kirikumäe laager 18.08-20.08.2020

Galerii - /et/galeriid/kirikumae-laager-1808-20082020

-------------------------------

21.02-22.02.2020 toimunud Sänna matkal lõpetasid Puiga rühma lapsed vapralt II koha saanud grupis. Puiga rühmast osalesid Rico, Gea ja Robin-Christofer. Matka pikkus 10km.

-------------------------------

20.02 toimunud pidulikul koondusel Antsla Kultuurikeskuses võeti vastu uusi liikmeid. Puiga rühm täienes ühe tubli poisiga Mart-Marcu Davõdoviga. Palju õnne ja ning põnevaid tegevusi meie Puiga rühmas. LIsaks said Rico erialamärgi- sportlane ja Karola, Keisi ja Gea erialamärgi- matkaja.

-------------------------------

13.02 käisime Tartu Spordimuuseumis. Panime proovile end pallimängudes, fotojahis ja pärast õppisime ka uiskudel püsima Arena uisuväljal. Tähistasime koos rühmaga sõbrapäeva! (Pildidlink opens on new page)

-------------------------------

30.01- 01.02 toimus Vastseliinas algajate laager. Õpiti Nk ja Kt teadmisi ja oskusi. Puiga rühmast osales kindla sooviga saada Nk Mart Markus Davõdov. (Galeriilink opens on new page)

-------------------------------

17.01 tähistasid KT oma 88 .aastapäeva Võru Muusikakoolis. Tänukirjad said aktiivse tegevuse eest Puiga rühma KT Keisi Põder ja Gea Gronski

 

 

2019. aasta tegevused

17.12 külastasid Puiga rühma NK ja KT ERMI ja meisterdasid töötoas endale jõulukingituse. Pärast söödi maitsvat toitu restoranis

-------------------------------

Puiga rühmast Rico Smit osales Kaja Parkeri mälestusturniiril males Sulbis 14.12

-------------------------------

12.12 käisid Puiga rühma aktiivsemad NK ja KT tunnustamisüritusel Võru Kandles.

-------------------------------

09.11 toimus maakondlik kabe ja malevõistlus. Meie Rico Smit saavutas kabes III koha.

-------------------------------

22.-24. oktoobril toimus Sännas kodutütarde ja noorkotkaste metsalaager, kus osalesid ka tulevased salgapealikud/rühmajuhid.

Puiga rühmast osalesid Rico Smit ja Keisi Põder

-------------------------------

18-19.10 toimus Varstu Koolis ohutuslaager 7-12 aastastele NK ja KT. Puiga rühmast osales 7 liiget. (Galeriilink opens on new page)

-------------------------------

15.10 Toimus õppeekskursioon Rakvere Politseimuuseumisse ja AQVA veeparki. (Galeriilink opens on new page)

-------------------------------

Maakondlikul NK ja KT laskevõ'istlusel käisid laupäeval,12.10.2019 Haanjas Caspar Kivioja, Rico Smit, Markus Strandann, Keisi Põder ja Gea Gronski.

-------------------------------

01.10 käisid Nk ja Kt õppepäeval Tartu Põllumajandusmuuseumis, osaleti programmis "Maagiline mesi" meisterdati vahast küünal, maitsti erinevaid meesorte ja otsiti vastuseid küsimustele näituselt ning vaadati õppefilmi "Mesi".

-------------------------------

29.09 toimus KL matk "Käve üle küngaste" läbiti 10 km ja erinevad tegevused toimusid punktides (Galeriilink opens on new page)

-------------------------------

27.-29.septembril toimus Võrumaa kodutütarde ja noorkotkaste salgapealike koolitus. Osalemas on 21 noort, kes on edaspidi tublid abilised oma rühmavanemale/pealikule rühma tegevuste korraldamisel.

Puiga rühmast oli salpealike koolitusel Rico Smit ja Kesi Põder.

-------------------------------

Pühapäeval, 22.09 toimus Seiklushunt orienteerumine Paganamaal. Osalesid Rico,Tony, Allan ja Robin-Cristofer (Galeriilink opens on new page)

-------------------------------

18.09 toimus maakondlik NK ja KT orienteerumine Vana Vastseliinas. Puiga rühmast osalesid Markus Strandmann, Lota -Lee Lehemets ja Jan Duclan (Galerii)

-------------------------------

03.09 käisid NK ja KT Tartu Põllumajandusmuuseumis. Küpsetasime leiba ja tegime võid. Õppisime tundma teravilju ja tutvusime maaharimise ja viljakoristusega seotud tegevustega ning peksime koodiga vilja, tuulasime tuulamissariga ning jahvatasime käsikivi ja uhmriga jahu. Pärast vaatasime filmi "Rukkist leivateoni"ning maitsesime isetehtud leiba ja võid. Küll see maitses ikka hästi! Pildid siin!

-------------------------------

23-25.07 toimus Kirikumäel maakondlik Nk ja KT laager. Puiga rühmast osales 13 liiget. Oli vahva ja sportlik laager ning super ujumisekoht. (Pildidlink opens on new page)

-------------------------------

04.06 toimus IHP projekti toetusel Varstu ja Puiga NK ja KT rühmade ühine matkamäng Paganamaal. Ilm oli imeilus, lapsed läbisid 14 punkti, kus said näidata oma teadmisi, osavust, kiirust, nutikust. Päeva lõpus külastas meid Alar Sikk, kes rääkis matkamisest.

-------------------------------

27. mail oli vormikandmispäev ja Noorte Kotkaste organisatsiooni 89. aastapäev, mida tähistati Tartu Lennuakadeemias.

Tänukirja sai Markus Strandmann!

-------------------------------

21. mail õppisime Rõuge muinastalus tulerauaga tuld tegema, kerisahju kütma, jahvekiviga vilja jahvatama, tinaehteid valama, tutvusime muinassõdalaste eluga, lasime vibu, viskasime oda (Galeriilink opens on new page).

-------------------------------

16.05 osales Puiga rühma meeskond maakondlikul tuletõrjespordi võistlusel Vastseliinas (Galeriilink opens on new page)

-------------------------------

14.05.2019 oli äge päev Valga Militaarteemapargis. Sõitsime Sooru sõjamasinaga GAZ. Toimusid laserlahingud punkrites ja külastasime muuseumi nii sees kui väljas. (Galeriilink opens on new page)

-------------------------------

07.05 käisid Puiga NK ja KT Antslas jälle laskeharjutustel. (Galeriilink opens on new page)

-------------------------------

18.04 osalesid Puiga Nk ja Kt Jüripäeva matkamängul Vastseliinas. Võistkonda kuulusid Caspar, Markus, Allan, Richard.R ning Lota-Lee, Karola, Kirke ja Gea.

-------------------------------

02.04 käsid Nk ja Kt Antsla lasketiirus laskeharjutustel  Galeriilink opens on new page

-------------------------------

Puiga rühma NK ja KT külastasid Võrumaa Kultuurikoda ja püsinäitust 26.03 - Pilte külastuskäigustlink opens on new page

-------------------------------

Puiga rühma NK Tony ja Mihkel ja KT Karolina osalesid küüditamise mälestuspäeval 26.03 Võru raudtejaamas.

-------------------------------

22-23.02 osalesid Sänna matkal 10 km Puiga rühmast NK Markus Strandman, Kaspa Ostra, Richard Lang, carlos -Roman Leies ja KT Karola Ostra. Kõik osalejad said kiidukirja! Pilte osalejatest.link opens on new page

-------------------------------

05.03 toimus Puiga rühma NK ja KT vastlapäeva tähistamine Metsavenna talus.

Toimus metsavenna retk, punkri külastus, söödi metsavennaeinet, lauldi metsavenna laule ning pärast tuubitati Punkrimäel.

-------------------------------

19.02 käis Puiga rühm tõukekelgumatkal Taevaskojas - Galeriilink opens on new page

-------------------------------

05.02 õppematk Pähnis "Saame looduses hakkama" - Galeriilink opens on new page

-------------------------------

NK ja KT maakondlikul suusavõistlusel Haanjas 24.01.2019 saavutas Lota -Lee 6 koha, Tony 7 koha, Markus 10 koha ja Kirke 13 koha.

Olite väga tublid! Kiidan ka Allanit ja Keisit, kes osalesid pingelisel teatevõistlusel.

Pilte Galeriis!

-------------------------------

20.01 tähistasid Kodutütred oma 87 aastapäeva Pokumaal.

Puiga rühma esindasid Kirke Udras ja Keisi Põder.

-------------------------------

Puiga rühma NK ja KT algasid teisipäeviti suusatreeningud Haanja lumisetel ja mägistel suusarajadel. Treenib meid rõõmsameelne Kadri Parts. Treeninguid rahastab Isamaalise hariduse programm

-------------------------------------------

Allan Talvik osales pühapäeval 16.012 Sulbis Kaja Parkeri mälestusturniiril males

-------------------------------------------

11.12 käisid Puiga rühma 17 aktiivsemat NK ja KT õppereisil, mis oli ka ühtlasi ka motivatsiooniüritus tublimatele. Külastasime AHHA teaduskeskust ja Aura veekeskust. Meil oli tore ja äge päev.

-------------------------------------------

24. novembril Maakondlikus NK ja KT kabe ja malevõistlusel Osula koolis saavutas Puiga rühma KT Lota- Lee Lehemets l koha kabes ja Puiga rühma NK Rico Smit lll koha kabes nooremas vanuse rühmas.

Ka teised lapsed olid väga tublid! Keisi Põder, Richard Rodima, Mihkel Metsja Eleriin Haak.

Galerii võistlustest!link opens on new page
 

-------------------------------------------

16.–17.11 toimus Krabi koolis Varstu, Puiga ja Haanja rühmade koostöölaager.

Lapsi osales kokku 51.

Toimusid erinevad õpitoad: sõlmed, lõkketüübid, orienteerumisoskused, morse, salakiri ning öine orienteerumine koolimajas, mis lastele väga meeldis.


Laupäeval toimus orienteerumisharjutus looduses.


Noored mängisid kabet, malet, ning saalis pallimänge. Laager toimus Isamaalise hariduse projekti toetusel. 
 

Galerii laagerist!

Avaldatud 10.12.2020. Viimati muudetud 03.06.2024.