Võrukeelsete näitemängude päev Puigal.

20. –ndal mahlakuu päeval kogunesid taas, juba 18.- ndat korda, Puiga koolimajja ja lasteaeda lapsed, kellel huvi näitlemise vastu ja julgust teha seda võru keeles.

Lasteaias astusid lavale kuus rühma ja ka koolimajas sai näha kuut võrukeelset etendust.

Koolilaste esinemist oli hindama tulnud žürii koosseisus:

Jan Rahman – Uma Lehest, Aire Perk – Kreutzwaldi Koolist ja Katrin Kenk – Puiga koolist.

Žürii otsustas välja anda alljärgnevad preemiad:

„Parima poisi“ preemia said Stefan Bondartšuk isa rolli eest Jaan Lattiku loos „Üts kõrd üts“ ja Karl Theodor Grigor vabadussõja polkovniku rolli eest näidendis „Peris hää kinda“.

Lisaks anti ka välja kolm eripreemiat: Lota Lee Lehemetsale, kelle sõnadeta rolli andis edasi väga usutav miimika. Kristofer Topolevile oma tugeva ja selge hääle ning hea võru keele eest ja Emeri Visnapuu väga usutava külamuti rolli eest. Kõik eelpoolnimetatud on Puiga Põhikooli lapsed.

Oma muusikaliste vahepaladega aitasid päeva meeleolukamaks muuta Raina Luht ja Hanna- Reet Ruul Võru Gümnaasiumist.

Päevajuhtideks olid seekord Puiga kooli 7. klassi tüdrukud Angeelika Viksi ja Mailis Post.

Auhinnad ja kingitused valmisid Maire Noormaa ja Lonni Austla käsitööna.

Suur tänu kõikidele Puiga Põhikooli inimestele, kes ürituse ettevalmistamisel ja läbiviimisel käed külge lõid.

Ürituse toetajad: Puiga Põhikool, Võru vald, Vana- Võromaa Kultuuriprogramm , Eesti kultuurkapital ja Võru instituut.

Järgmisel aastal kohtume jälle!

Helve Ruul